Ο δήμος Χάλκης ευχαριστεί όλους που βοήθησαν στην μεταφορά της πλωτής εξέδρας του νησιού

12 Νοεμβρίου, 2020 16:42

Ο Δήμος Χάλκης θέλει να ευχαριστήσει όλους εκείνους οι οποίοι έσπευσαν να βοηθήσουν στην μεταφορά της πλωτής εξέδρας του νησιού στην χειμερινή της θέση. Τους απλούς μόνιμους κατοίκους , τους υπαλλήλους του Δήμου μας ,τους καταστηματάρχες και τους ψαράδες μας αλλά και τον Λιμενικό Σταθμό Χάλκης για την πολύτιμη βοήθεια του.

Από την πρώτη στιγμή της διαδικασίας ανέλκυση της , με επικεφαλής τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημήτρη Φραγκάκη , με παραδειγματικό εθελοντισμό , όλη η χειμωνιάτικη κοινωνία της Χάλκης προσφέρθηκε να βοηθήσει. Η μικρή και ταπεινή πλωτή εξέδρα του παραλιακού μετώπου είναι ένα εργαλείο τουριστικής ανάπτυξης και εσόδων για όλο το νησί , για τα καταστήματα και τους αλιείς και γενικώς για όλες τις κοινωνικές ομάδες του νησιού. Η απλή αυτή επιχείρηση μαρτυρά ότι με ομαδικότητα , συνεργασία και αλληλεγγύη πολλά από τα προβλήματα της καθημερινότητας του νησιού ΜΑΣ μπορεί να επιλυθούν με την σύμπνοια όλων. Ο Σεβασμός και η Αγάπη για τον τόπο , οδηγός όλων μας για τα επόμενα χρόνια !!

Link: